Jak na newslettery ve WordPressu?

Newsletter představuje  jeden z nejlevnějších a zároveň nejvíce efektivních způsobů, jak se čtenáři a zákazníky zůstat v kontaktu. Pokud provozujete web nebo e-shop na WordPressu, určitě by vás mělo zajímat, jaké možnosti vám WordPress a pluginy nabízí.

Objevte výhody newsletterových rozesílek

Než vůbec začnete s realizací rozesílek, je důležité si uvědomit, že newslettery rozhodně neznamenají spam. Je dobré si předem promyslet, proč a s jakým cílem chcete e-maily posílat. Nezáleží na tom, zdali chcete svým čtenářům automaticky posílat nejnovější články z blogu, nebo je informovat o slevových akcích. Vždy je dobré mít nějaký plán a vědět, jakým způsobem budete sbírat kontakty a jakým způsobem budete vyhodnocovat rozesílky. 

Klíčový je také originální a zajímavý obsah pro vaši cílovou skupinu. Pokud chcete maily posílat, ale chybí vám inspirace, zaměřte se na aktivity konkurence. S monitoringem e-mailového marketingu vám pomůže služba Mailhunt, kde máte možnost snadno odebírat newslettery několika stovek webů. Okamžitě získáte hromady nápadů a praktických dat. Stejně tak díky Mailhuntu zjistíte nejčastěji používané fráze v předmětech, nejběžnější slevy či nejpoužívanější nástroje.

Samotná realizace a konfigurace je následně až překvapivě jednoduchá. Potřebujete pouze externí službu nebo plugin pro váš newsletter a seznam odběratelů. Podívejte se, jaké WordPress pluginy můžete použít k vytvoření vlastního newsletteru.

Co vybrat pro newslettery?

Dobrou zprávou je, že většina poskytovatelů newsletteru nabízí pro menší počet odběratelů služby zcela zdarma. Při větších seznamech nebo požadavcích na pokročilé funkce si pochopitelně připlatíte. Vybrali jsme pro vás jedny z nejpoužívanějších pluginů.

Newsletter

Šikovný plugin Newsletter patří k jedněm z nejpoužívanějších a nejpopulárnějším pluginům pro e-mailový marketing v adresáři pluginů WordPressu a WooCommerce. Nabízí neomezený počet odběratelů, integrovanou kontrolu spamu a editor drag-and-drop pro jednoduchou tvorbu newsletterových šablon. Plugin je GDPR a SMTP ready.

MailPoet 

Další klasikou je plugin MailPoet. Pochlubit se může nejen skvělými recenzemi, ale také pokročilými funkcemi. Nechybí automatické generování newsletterů z publikovaných článků, integrace pro WooCommerce, detailní statistiky a předpřipravené šablony.

Email Subscribers & Newsletters

Skvělým tipem je plugin Email Subscribers & Newsletters s možností shromažďovat neomezené množství kontaktů a využívat e-mailové šablony a různé seznamy. Mezi funkcemi nechybí integrovaná kontrola spamu nebo automatické zasílání nových článků.

Mailchimp

Nechcete-li rozesílku řešit přímo, máte možnost využít externích služeb a s WordPressem je pouze propojit. Existuje nespočet různých poskytovatelů e-mailového marketingu a jedním z těch, kteří mají plugin pro WooCommerce, je Mailchimp. Po instalaci a aktivaci je třeba propojit plugin s poskytovatelem newsletteru. To se zpravidla provádí prostřednictvím vygenerování API klíče na straně služby a jeho vyplněním ve WordPressu. Po dokončení vytvoříte formulář pro sběr leadů a vložíte ho na web. Když se pak vaši návštěvníci chtějí přihlásit k odběru, stačí, když vyplní formulář.

Newsletter s WordPressem není problém

V adresáři pluginů WordPressu najdete celou řadu pluginů pro realizaci newsletteru. Většina pluginů nabízí verze zdarma a poskytovatelé mají v ceníku zpravidla bezplatný tarif. I kdybyste museli za rozesílky platit, výhodou e-mailového marketingu je, že si velmi snadno spočítáte návratnost. V ideálním případě byste totiž měli poctivě měřit, kolik návštěvníků prostřednictvím newsletteru získáte a kolik z nich následně něco koupí. Neváhejte sbírat e-mailové adresy i v momentě, kdy zatím newslettery neposíláte. Velký seznam e-mailových adres dokáže váš online marketing pořádně nakopnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *