Otestovali jsme exon.io

Jako patnáctou společnost jsme otestovali Belightbyte s.r.o. a vybrali jsme jejich hosting exon.io

O společnosti Belightbyte s.r.o.

TECHNOLOGIE
Prostřednictvím nextHostingu můžete hostovat PHP aplikace, NodeJS, RubyOnRails nebo Python v jednom produktu. Nabízíme od 2vCPU + 2GB RAM až po 12vCPU a 6GB RAM na sdíleném hostingu.

BEZPEČNOST

Platforma nextHosting je postavená na CloudLinuxu a LSWS Enterprise Webserver, včetně technologie LVE kontejnerů, zajišťujících izolaci klientů na sdíleném hostingu. Servery provozujeme v Pražském datacentru ServerPark DC1.MONITORING

Naše služby monitorujeme nepřetržitě 24/7 a technická podpora se dozví o případném problému do 60 vteřin. Naše NOC je dostupné nepřetržitě. V případě zájmu zajistíme monitoring i Vaší aplikace.

CENA
Ceny nextHostingu začínají na 2999Kč včetně 21% DPH ročně. Neváhejte kontaktovat pro cenovou nabídku, která by vyhověla Vašim požadavkům a nárokům. Samozřejmě akceptujeme i platbu Bitcoinem 🙂

Služby v rámci hostingu

        

     

Neposkytované služby

Více informací o tarifu naleznete na webu exon.io

Automatické instalace

Do testů jsme se rozhodli uvádět i informace o tzv. automatických instalací. Je to funkce, která vám nainstaluje redakční systémy „jedním kliknutím“, bez nutnosti stahovat redakční systém, vytvářet databáze a instalovat vše ručně.

 

Exon.io nabízí automatickou instalaci následujících RS:

 • WordPress
 • Joomla
 • Moodle
 • a dalších, které cPanel nabízí viz.:

Co se nám líbilo?

exon.io nabízí pro všechny své zákazníky správu pomocí cPanelu. Je to jedinečný a přehledný systém na správu Vašeho účtu. Z jednoho místa můžete spravovat emaily, databáze, FTP včetně antiviru a dalších monitorovacích věcí.

Výsledky testů

Test proběhl: 16.srpna 2019

GTmetrix

Odkaz na online výsledek


PageSpeed Insights


Pingdom

Odkaz na online výsledek


WebPagetest

Odkaz na online výsledek


Sucuri

 


WordPress Benchmark


Server Performance Benchmarks


exon.io jsme si otestovali a přidali do tabulky k porovnání. Sledujte i další testy a pomozte nám zjistit, který hosting je na WordPress nejlepší.

3 thoughts on “Otestovali jsme exon.io

 1. Když jsem tu napsal, jak jsou tyto testy zcela zbytečné (a nepochopil jsi proč – co třeba proto, že málokterý hosting má jediný server, takže vůbec netušíš, jestli rychlost (nebo naopak ne-rychlost) které dosahuješ, vůbec dosáhnou ostatní, nebo na tom budou naopak na nějakém novém serveru úplně jinak (co třeba různé tarify na různé servery, když si někdo koupí drahý hosting, předpokládá se vyšší zátěž, jde na novější server), tak jsem vůbec netušil, že absolutně netušíš, co testuješ a napíšeš blbost, jako je tento článek. Že tebou neustále vychvalovaný exon vyhraje nikoho nepřekvapí.

  Ale že ve skutečnosti budeš testovat nikoli exon, ale cloudflare postavený před něj, to mě tehdy opravdu nenapadlo. Takže kámo, překvapení: když před jakýkoli testovaný hosting dáš cloudflare jako před exon, dopadne to plusmínus úplně stejně. Kdo by to čekal, když se data berou ze stejného cache serveru, spojení se měří na něj? Nebo jsi nevěděl, že ta IP 104.31.66.81 je cloudflare? Tak si ji zkus vygooglit.

  Opravdu už prosím nenadávej nikomu, kdo náhodou dělá testy wordpressů na hostingu taky, nainstalovat wordpress a pustit na to 3 nástroje zvládne překvapivě každý.

  1. Dovolím si komentovať úplne neanonymne tento komentár, výsledky a zhrniem to do pár bodov.

   1.) Výsledky mi osobne nepripadajú akokoľvek neštandardné oproti iným spoločnostiam. Nenazval by som že je tu nejaká jasná výhra stačí si pozrieť tabulku.

   2.) 95% klientov má balíčky na mieru ktoré požadujú oveľa viac výkonu ako je základný balíček. Z ekonomického hladiska však nerobíme žiadne rozdelovanie že ty ideš na slabšiu mašinu ty na silnejšiu. Okrem teda klientov čo majú napr. Dedikovaný Managed alebo klientov čo majú problémov projekty a môžu výkonom zasahovať do iných účtov. Môžem len potvrdiť že tento test bol vykonaný na úplne štandarnom prostredí nejednalo sa o žiaden „nový server“

   3.) Osobne som si pre zaujimavosť robil testy bez Cloudflare na čistú inštaláciu WordPressu. Hlavne teda ten Sucuri. Čísla sú podobné +/-

   Nakoniec dodám že absolútne nemáme záujem o akékoľvek podozrenie z nadržiavania. My na rozdiel od iných spoločnosti nepredávame marketing ale snažíme sa klientom pomôcť s výkonom ich stránok čo najviac. Nebudem konkrétne menovať ale dobre vieme o ktoré ide. Výsledky teda považujem za úplne korektné a +/- adekvátne tomu najlacnejšiemu balíčku čo máme.

 2. Vážený „anonymní“ uživateli. Děkuji ti za tvůj komentář. To, že 104.31.66.81 je IP od Cloudflare samozřejmě vím.
  Provedl jsem testy znovu pro tvojí spokojenost a tady máš výsledky:
  GT Metrix: https://gtmetrix.com/reports/wwq.cz/tIzHFFH3
  Webpagetest.org: https://www.webpagetest.org/result/190817_5V_16a6ebc47fd4d5d396df4e124bf2d98d/
  Pingdom: https://tools.pingdom.com/#5b2816d7c0400000
  WP Benchmark: https://1url.cz/@exon_wp

  Jak sám vidíš, tak tyhle „na hovno testy“ jsou srovnatelné s těmi, které běží s CF.

  Nyní bych rád shrnul tvé připomínky:

  1) To, že má kdejaká společnost několik serverů, je jasné každému BFUčku. Z tohoto důvodu nebyly předem známy domény a ani společnosti, které se testují a budou testovat. Právě z toho důvodu, aby nedocházelo k ovlivnění výsledků ze strany společností, přesunu na servery bez zátěže apod.
  Jako je tomu u „ultimátních testů“, které jsem viděl a všichni víme, jak dopadly.
  Vždy se tedy použije server, kam je běžný zákazník po objednávce přiřazen. Vždy jsem využíval tarify určené na redakční systémy (ve většině případů přímo WordPress hostingy) a nebo ty nejlevnější. Nemělo by přeci znamenat, že čím levnější, tím pomalejší ne?

  2) Nikde nevidím, že by exon vyhrál, ale to ty sám asi dobře víš, protože číst umíš a tabulku s výsledky jsi jistě viděl: https://www.wpcesko.cz/tabulka/
  Dle mého se spíše ukázalo, že se exon může rovnat ostatním společnostem na trhu, alespoň co se výkonu a nastavení serverů týče.

  3) K CF jsem se vyjádřil na začátku.

  4) Omlouvám se, že tě moje testy, které byly nastaveny pro všechny stejně, dokázaly tolik vytočit. Ba ne, je mi to fuk.
  Nicméně hlavním cílem bylo pro mě a i pro společnosti, se kterými spolupracuji a které mě po testech kontaktovali, vyzkoušení celého procesu objednávky, nasměrování domény, nainstalování WP, základního otestování – jak rychlosti samotné, tak rychlosti připojení a v neposlední řadě i rychlosti databáze.
  Vyzkoušel jsem si různá nastavení serverů, odhalil spoustu chyb a poukázal na ně. A každá společnost se k tomu postavila po svém.
  Pokud by testy pomohly byť jednomu uživateli či společnosti, tak pro mě mají smysl. Dělám je zdarma, veřejně a nemám z toho ani korunu.

  V testech samozřejmě budu i nadále pokračovat a upozorňovat na případné nedostatky a na zajímavé funkce jednotlivých společností 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *