WordPress Benchmark

WordPress Benchmark je WordPress plugin, se kterým můžete provést základní analýzu vašeho hostingu a zjistit tak orientační hodnoty z měření.

CPU Speed

Vypočítá rychlost procesoru dvěma operacemi a vezme celkový čas na dokončení obou operací. První operace vypočítá písmeno π na 700 desetinných míst.

Při druhém testu se vytvoří řetězec o velikosti 500 bajtů, který je postupně osekáván, dokud nenarazí na nulu a pak se opakuje a to na 20 000 iterací.

Takto lze spočítat surový výkon procesoru na hostingu, protože se vše počítá v PHP a simuluje práci s náročnými řetězci v paměti. Jinými slovy máte přehled o tom, jak rychlý je procesor a paměť.

Čím vyšší číslo je tak tím lépe.

 

Network Transfer Speed

Rychlost se testuje dotazy na ajax.googleapis.com. Následně se posílají 3 dotazy na jQuery z uvedené URL. Testuje se i propustnost a latence v závislosti na lokaci serveru.

 

Database Queries per Second

Pro nás podstatný test, který testujeme a uvádíme v testech.

Pro porovnání vaší databáze používá tabulku wp_options, která používá datový typ sloupce s dlouhým textem(longtext), který je stejný jako používá wp_posts. Udělá se 1000 insertů 50ti odstavců textu, pak 1000 selectů, 1000 aktualizací a 1000 vymazání. Výsledkem je čas potřebný k výpočtu dotazů za sekundu na základě 4000 dotazů. To je dobrý údaj o tom, jak rychlý je celkový výkon databáze, pokud se nic neukládá do mezipaměti (cache) a pracuje se přímo s databází.

 

Pokud máte problém se změřením hodnot z databáze a nebo jsou čísla velmi nízká, tak doporučujeme přechod na jiný hosting. Webům, které používají operace s databází (většina webů), je potřeba zajistit výkon i na této úrovni. Pokud je pomalá databáze, tak je pomalý i web.

Plugin si můžete zdarma stáhnout z webu WordPress.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *