WordPress buildery: který zvolit a může Mioweb konkurovat Elementoru?

Možná jste už slyšeli o takzvaném WordPress builderu, pomocí kterého si snadno vytvoříte svůj vlastní web. 

Je to opravdu jednoduché, protože WordPress builder funguje na metodě drag&drop (chyť a pusť). Pomocí několika kliků si vytvoříte stránky, za které se nemusí stydět ani zkušený vývojář nebo designér, protože grafiku už budete mít předpřipravenou podle volby šablony. Vy jen přepíšete texty a hurá do světa.

 

WordPress builder jako nenahraditelný pomocník při tvorbě webu

WordPress builder si můžete představit jako stavebnici, pomocí které si snadno sestavíte celý web. Nemusíte nic kódovat, vše funguje v přívětivém grafickém uživatelském prostředí (GUI), pomocí kterého web vytváříte, a to snadnou metodou chyť & pusť – opravdu tak nepotřebujete vůbec žádné technické znalosti. Máte k dispozici nespočet stavebních prvků.

✅ TIP: Přečtěte si také článek o nejpoužívanějších wordpress pluginech pro affiliate marketing.

Podle libosti si můžete kamkoli přidat funkční tlačítka, výzvy k akci, fotogalerie, textové bloky, obrázky, ikony, nastavit rozestupy. WordPress builder umí doslova všechno, na co si vzpomenete

Právě proto jsou WordPress buildery (WP builder) tak oblíbené. Zdaleka ale neexistuje pouze jeden WP builder, a to je důvod, proč jsme vybrali 4 nejznámější WP buildery, které dnes porovnáme. 

 

Jaké jsou hlavní výhody WordPress builderu

Jak už jsme naznačili, tak WordPress builder má několik výhod, na které jinde nenarazíte. Zejména je opravdu jednoduchý, to je velká výhoda většiny WP builderů. 

Proto jsou i navrženy, abyste si díky nim mohli jednoduše postavit webové stránky. WordPress builder vám ušetří bez nadsázky deseti tisíce korun a mnoho času, pokud byste se rozhodli pro vlastní vývoj stránky s nějakou firmou. 

✅ TIP: Existují také firmy, které se specializují na tvorbu webových stránek pomocí WordPress builderu. Takové stránky jsou ve výsledku levnější a máte je mnohem rychleji, než kdybyste si je vytvářeli úplně sami – navíc bez starostí. 

 • Designový kousek na jedno kliknutí – standardně nabízí WordPress buildery několik vytvořených šablon zdarma (a další prémiové za poplatek). Šablony vám usnadní mnoho hodin práce, protože vše podstatné už obsahují, jsou kompletním rozvržením i grafikou webové stránky. Vy si upravíte pouze texty, malé drobnosti a můžete web pustit do světa. 
 • Předpřipravené bloky, prvky a moduly – samozřejmě si ale můžete celou webovou stránku postavit úplně nově. Nemusíte využít předpřipravené šablony, ale můžete stavět z funkčních bloků a úplně nově vytvořit design stránky. Napoprvé se to může zdát lehce složitější, ale rychle se do toho dostanete. 
 • Možnost okamžité úpravy stylu – jestliže využijete předpřipravené šablony, můžete je jednoduše upravit. Všechny bloky, texty, obrázky a další komponenty můžete snadno upravit dle libosti. Parametrů, které můžete upravovat, jsou desítky. Snadno si tak vzhled přizpůsobíte na míru. 
 • Mnoho doplňků navíc – může nastat situace, že ani samotný WordPress builder nestačí. Nebude se to stávat často, ale pokud budete tvořit komplikovaný web, může tato situace nastat. Nemusíte se však bát, není neřešitelná. Většinou bude stačit nainstalovat některý z doplňků, který váš problém snadno vyřeší. Pravděpodobně totiž nejste první, komu taková funkce nebo komponenta chyběla. 
 • Snadné procházení verzí – snad všechny WP buildery mají možnost procházet verze, podobně jako jste zvyklí třeba z textového dokumentu. Procházení verzí a změn je skvělé, pokud potřebujete vrátit nefunkční změny. Snadno si řeknete, že se chcete vrátit 45 minut zpět a jedním kliknutím obnovíte zálohu webu. Nemusíte se tak bát hrát si s webem a testovat všemožné funkce. 

 

Pro koho jsou WordPress buildery vhodné

Určitě pro všechny, kteří si chtějí postavit vlastní webové stránky a nechtějí platit desetitisíce za jejich vývoj. 

Může to být cesta pro menší podnikatele, on-line podnikatele, obchodníky, ale třeba i lokální řemeslníky a další. Stejně tak pro lidi, kteří si pouze chtějí založit blogy.

 

Má WordPress builder smysl pro profesionály?

Možná si říkáte, že WP buildery jsou zbytečné pro lidi, kteří si umí naprogramovat nebo navrhnout sami. 

Jsou skutečně buildery pro vývojáře a designéry zbytečné? Určitě ne, jejich výhodou je, že na nich může i profesionál snadno postavit mockup nebo prototyp pro představení klientovi – může to ušetřit opravdu mnoho času a práce, snadno tak vyladíte případné změny hned na začátku projektu. 

Elementor

Zřejmě nejznámější a velmi oblíbený je WordPress builder Elementor. Jeho velkou výhodou je, že nabízí také licenci zdarma – přestože s omezenými funkcemi. Elementor je jednoduchý WP builder, který funguje na metodě chyť & pusť. 

Nabízí stovky předpřipravených šablon a téměř neomezené možnosti dalších úprav. Elementor je jeden z nejmladších builderů, přesto má už na svém kontě skoro milion WordPress webů. 

ukázka editace stránky v Elementoru)

 

Snadno můžete upravovat příspěvky, stránky, kategorie a další. Zároveň máte možnost měnit celkové rozvržení tlačítek, nadpisů, upravit nebo přidat animace a pokud vám bude něco chybět, většinou stačí nainstalovat potřebné rozšíření ve formě widgetu.

 • Bezplatná verze nabízí mnoho šablon a funkcí
 • Více než 300 profesionálních šablon
 • WooCommerce a pop-up builder 
 • Stále nové aktualizace a vylepšení
 • Plynulý a přívětivý editační režim v reálném čase

Recenze a zkušenosti s Elementor

Mioweb

Jedinečný český WP builder, který snese srovnání se zahraniční konkurencí. Na MioWebu snadno postavíte menší stránky nebo třeba malý e-shop. Výhodou je, že díky němu můžete poměrně snadno vytvořit členské sekce – to se bude hodit především při prodeji digitálních produktů, jako jsou třeba kurzy. Šablony MioWebu jsou navrženy pro maximální konverzi

Ovládání MioWebu z pohledu administrace je snadné, a to ještě snadnější než v případě Elementoru nebo dalších builderů. 

Velkou výhodou je také například česká lokalizace a hlavně potom česká podpora, mnoho českých návodů, tutoriálů a podobně. Pro úplné začátečníky je Mioweb ideální variantou.

 • Česká lokalizace, české návody a česká podpora 
 • Snadné propojení s dalšími online nástroji, jako je třeba FAPI, AffilBox a další
 • Integrovaný nástroj pro A/B testování
 • Garance 30 dní na vrácení peněz v případě nespokojenosti
 • Opravdu jednoduché rozhraní vhodné pro úplné začátečníky 

MioWeb recenze a zkušenosti

Divi Builder

Pokud bychom měli označit jeden z WordPress builderů jako opravdu uživatelsky přívětivý, potom je to Divi builder. Opět se jedná o vysoce oblíbený WP builder, se kterým snadno postavíte webové stránky na míru. Divi nabízí mnoho různých funkcí, které můžete využít. Každou komponentu, jako je třeba tlačítko, si můžete modifikovat až do nejmenších detailů – to někdy bohužel může zpomalovat práci. 

Některé WP buildery mají jednu slabinu. Ve funkci chyť & pusť mohou být trochu nepřehledné, pokud ne stránce příliš moc komponent. Divi Builder na to myslel a přišel s vlastním unikátním řešením, a tím je režim wireframe. Díky němu získáte zjednodušený náhled, ve kterém můžete snadněji a přehledněji jednotlivé bloky a komponenty upravovat.

 • Více než 800 předpřipravených šablon
 • Snadné úpravy rozdílného chování webu podle zařízení
 • Režim wireframe pro snadnější úpravu
 • Snadné úpravy až do největších detailů
 • Možnost doživotní licence

WPBakery Page Builder

Dříve jste ho možná mohli znát pod názvem Visual Composer. Nově přichází WPBakery builder s mnoha rozšířenými funkcemi. Funguje jako jednoduchý frontend editor na bázi chyť & pusť. Můžete díky němu upravovat také backend, takže nabízí komplexní řešení. Snadno s ním vytvoříte unikátní designy, které jsou silné také v responzivním zobrazení

WPBakery builder nabízí velké množství různých komponent, stavebních bloků a rozvržení celých stránek. Výhodou je pak rozšíření o další funkcionality třetích stran a navíc předpřipravený interface do více než 250 užitečných pluginů a nástrojů. Nevýhodou je, že celkově je nástroj pomalejší, to se ukáže především na úpravách v reálném čase.

 • WPBakery builder můžete použít s jakoukoli WordPress šablonou
 • Rychlé stylování a modifikace prvků
 • Rozšíření funkcí a obsahu od třetích stran
 • Přednastavené integrace 
 • Nespočet designových šablon

Nejčastější otázky spojené s WordPress buildery

Opravdu nemusím umět programovat a vytvořím webovou stránku?

Ano, díky WP builderu si vytvoříte webovou stránku bez znalosti programování, nebudete ani potřebovat jakékoli jiné technické znalosti. Buildery jsou navrženy tak, aby je opravdu mohl používat každý. Budete se s nimi muset jen trochu seznámit a poté už vše půjde samo. 

Jaký WordPress builder je nejlepší?

To nelze jednoznačně určit. Umíme si představit, že pokud nejste příliš zběhlí v angličtině, bude pro vás Mioweb skvělou volbou. Pokud vám na jazyku nezáleží, určitě si oblíbíte Elementor nebo Divi builder. Každý WP builder má své výhody a nevýhody.

Mohu se někde podívat na návody?

Ano, například na YouTube je nespočet tutoriálů ke konkrétnímu WordPress builderu. Stejně tak většinou každý WP builder nabízí propracovanou nápovědu včetně různých videí a dalšího obsahu. Pokud si nebudete zrovna vědět rady, určitě najdete potřebný návod, případně se můžete obrátit přímo na podporu. 

Za jak dlouho pomocí WP builderu vytvořím web?

Záleží na zkušenostech a složitosti webu. Jako nováček budete vytvářet i jednoduchou webovou prezentaci klidně 3 dny. Jako zkušený uživatel to zvládnete za jedno odpoledne. Běžný web o několika stránkách a formuláři můžete vytvořit zhruba za 2 dny, pokud už máte zkušenosti a hlavně představu – tedy naklikání v builderu opravdu nezabere skoro žádný čas. 

Vystačím si s verzí zdarma?

Většina WordPress builderů verzi zdarma nenabízí. Elementor je jedním z těch, kteří nabízí bezplatné použití, ale velmi omezené. Verze zdarma je dobrá na vyzkoušení a seznámení se s builderem, jestli vám bude vyhovovat. Samozřejmě s ním zvládnete vytvořit i opravdu jednoduchý web, ale v takovém případě vás bude dost omezovat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *